صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در آئین اهدای ۵۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان دراستان خراسان رضوی

برخی تصمیم‌های اشتباه در کشور یک دهک را درگیر فقر می‌کند.

برخی تصمیم‌های اشتباه در کشور یک دهک را درگیر فقر می‌کند.
گام دوم انقلاب اسلامی یعنی سپردن فعالیت‌ها به جوانان آتش‌به‌اختیار انقلابی

مهرداد بذرپاش؛ رئیس هیئت مدیره بنیاد اجتماعی احسان امروز در آئین اهدای ۵۰۰ بسته لوازم خانگی به سیل‌زدگان شهرستانهای کلات و بردسکن که در مشهد مقدس و با حضور آیت‌الله علم‌الهدی؛ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: برخی تصمیم‌های اشتباه در کشور یک دهک را درگیر فقر می‌کند. هرچه نهادهای حمایتی و خیریه‌ها به خدمت خود می‌افزایند، یک تصمیم نابخردانه تمام زحمات آنها را از بین می‌برد و به جامعه درگیر، فقر و گرفتاری اضافه می‌کند
وی درباره مدیریت‌های مختلف در بحران گفت: مدیریت پیش از بحران، مدیریت حین بحران و مدیریت پس از بحران، سه جزء مدیریت بحران هستند که در بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) پیگیری می شوند.
رئیس هیئت مدیره بنیاد اجتماعی احسان با اشاره به ضعف در مدیریت پیش از بحران در سیل اخیر و اینکه همیشه به فکر خشکسالی بوده‌ایم، تصریح کرد: در مدیریت حین بحران، تمامی مجموعه‌های امدادرسان خوش درخشیدند. تمام برنامه‌ریزی‌ها در سال‌های اخیر بر مبنای خشکسالی بود و ترسالی هیچ جایی در برنامه‌ریزی‌ها نداشت که اینگونه غافلگیر شدند
بذرپاش با تاکید بر اینکه همیشه مدیریت پس از بحران یادمان می‌رود و ضعف داریم، افزود: باید نهادهای حمایتی و اجتماعی در این زمینه وارد عمل شوند.
وی با اشاره عملی شدن قول‌ها و وعده‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در جریان سیل اخیر خاطرنشان کرد: ۳۲ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده کشور ارسال شد.
رئیس هیئت مدیره بنیاد اجتماعی احسان درباره اهداف ارسال بسته‌های لوازم خانگی به مناطق سیل‌زده کشور گفت: رساندن نیازهای اولیه که منجر به تسکین آلام سیل‌زدگان شود و استفاده از اقلام ایرانی در بسته‌های لوازم خانگی از اهداف ارسال بسته‌های لوازم خانگی به این مناطق است.
بذرپاش ادامه داد: یکی از کارخانه‌هایی که در جریان تکمیل بسته‌های لوازم خانگی، شروع به فعالیت کرد، کارخانه یخچال‌سازی در استان لرستان بود؛ ۲۰۰ نفر مجددا در این کارخانه مشغول به کار شدند.
وی با بیان اینکه باید با میدان دادن به جوانان انقلابی و جهادی، بروکراسی اداری را خسته کنیم، تاکید کرد: گام دوم انقلاب اسلامی یعنی سپردن فعالیت‌ها به جوانان آتش‌به‌اختیار انقلابی. باید با میدان‌دادن به جوان‌های  جهادی که آتش به اختیار در میدان حاضر می‌شوند، بوروکراسی مشمئزکننده را خسته کرد و از میدان به در نمود. وی افزود؛ کمک‌رسانی یک نقطه عطف برای گروه‌های آتش به اختیار جهادی بود. مجموعه‌هایی که منتظر نمی‌مانند و دلیل حضورشان فقط مشکلات مردم است.
رئیس هیئت مدیره بنیاد اجتماعی احسان با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان خراسان رضوی فعالیت‌های زیادی انجام داده است، تصریح کرد: در بخش‌های مختلف اعم از درمانی، اهدای جهیزیه، وام‌های قرض‌الحسنه، ایجاد اشتغال‌های خرد و اجتماع‌محور و ... در این استان فعالیت کرده‌ایم که کافی نیست.

بذرپاش با بیان اینکه باید همیشه در کنار مردم باشیم، گفت: امروز ۵۰۰ بسته لوازم خانگی به آسیب‌دیدگان سیل شهرستانهای کلات و بردسکن توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اهدا می‌‌شود.

 تصاویر:

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید