صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در همایش گفتمان انقلاب اسلامی در گیلان

القای ناکارآمدی نظام مهم‌ترین تهدید است

القای ناکارآمدی نظام مهم‌ترین تهدید است
یکی از مشکلات ما در کشور ساختارها و روش‌های نامناسب است که یک نمونه بارز آن سابقه ۷۰ ساله ایران در صنعت نفت بوده که باوجوداین سابقه هنوز در صف خرید ملزومات نفتی از سایر کشورها هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهرداد بذرپاش در همایش گفتمان انقلاب اسلامی (ضرورت وحدت و انسجام) در جمع اعضای شورای جبهه مردمی انقلاب اسلامی گیلان که در مجتمع یاس شهرستان رشت برگزار شد ضمن تبریک ۱۲ فروردین سالروز جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر ضرورت مرور آرمان‌های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم در روز ۱۲ فروردین‌ماه به سستی، دروغ و چپاول «نه» و به آرمان‌های انقلاب اسلامی «آری» گفتند و ما باید در چنین فرصت‌هایی ضمن بازخوانی این رویداد، آرمان‌های انقلاب را مرور کنیم.

بذرپاش بابیان اینکه طی سال‌های گذشته مسیر طولانی طی شده ولی هنوز با نقطه مطلوب انقلاب فاصله‌داریم، بیان کرد: درست است که بخش زیادی از مسیر را جلوآمده‌ایم اما همچنان بخشی از مطالبات محقق نشده است.

وی بابیان اینکه امروز القای ناکارآمدی نظام از سوی دشمنان بزرگ‌ترین تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: اینکه مردم به این باور برسند که در برابر مطالبات خود پاسخ خوبی دریافت نمی‌کنند مطلوب نبوده و نیست.

وجود نرخ ۲۰ درصدی بیکاری در گیلان مطلوب نیست

بذرپاش با یادآوری اینکه ناکارآمدی را مهم‌ترین تهدید برای انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد که اصل تهدیدات امروز بحث تهدید به حمله نظامی آمریکا و یا داعش در منطقه نیست.

عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی به برخی مصادیق مشکلات اقتصادی امروز کشور اشاره کرد و به وجود نرخ بیکاری بالای ۲۰درصد در استان گیلان گریزی زد و گفت: این آمار برای استانی که دارای ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی بوده غیرقابل‌قبول است.

وی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین چالش امروز کشور بحث بیکاری و ایجاد اشتغال مهم‌ترین ضرورت است، بیان کرد: برای رفع این مشکل مسئولان برنامه‌ریزی جدی داشته باشند.

مدیرمسئول روزنامه وطن امروز به بودجه ۳۰۰ هزار میلیارد تومان منابع عمومی سالانه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این در حالی است که بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار میلیارد تومان توسط بانک‌ها تسهیلات پرداخت‌شده و بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نیز توسط شهرداری‌ها هزینه می‌شود و با این تفاسیر بیش از هزار میلیارد تومان برای ۸۰ میلیون ایرانی هزینه می‌شود.

بذرپاش با بیان اینکه امروز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشور بیکاری جوانان است، تصریح کرد: مردم خواستار رسیدگی به مشکلات اقتصادی هستند.

وی به هجمه دشمن در میدان جنگ نرم اشاره کرد و گفت: زمانی تنها دو شبکه برای پخش برنامه در کشور فعالیت می‌کرد اما این در حالی است که امروز ۲۵۴ شبکه فارسی‌زبان علیه نظام برنامه تولید و پخش می‌کنند.

بذرپاش با اشاره به اینکه تمامی این شبکه‌ها به دنبال القای ناکارآمدی نظام به جامعه هستند، یادآور شد: یکی از سؤال‌هایی که ذهن نسل سوم و چهارم انقلاب را به خود مشغول کرده دلیل افزایش فساد، فقر و بیکاری در سطح جامعه است.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی به مشکلات اقتصادی در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: متأسفانه هنوز انقلابی در حوزه اقتصادی کشور به وجود نیامده است.

نبود ساختار و روش مناسب مشکل اصلی امروز کشور

وی در ادامه همچنین با اشاره به اشتغال به تحصیل چهار میلیون و ۴۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های کشور و روند رو به رشد پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی، گفت: این در حالی است که یکی از برنامه‌های کاهش مشکلات کشور از مسیر توسعه دانشگاه‌ها بود که متأسفانه هنوز محقق نشده است.

بذرپاش بابیان اینکه انقلاب فرهنگی در راستای هموار کردن مسیر انقلاب صورت گرفت، اظهار کرد: یکی از مشکلات ما در کشور ساختارها و روش‌های نامناسب است که یک نمونه بارز آن سابقه ۷۰ ساله ایران در صنعت نفت بوده که باوجوداین سابقه هنوز در صف خرید ملزومات نفتی از سایر کشورها هستیم.

بذرپاش به بیانات رهبری در حوزه قاچاق کالا نیز گریزی زد و با یادآوری اینکه از گمرکات رسمی ما رقمی در حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان قاچاق رد می‌شود و گفت: روند قاچاق به حوزه اشتغال کشور آسیب‌زده و بیکاری را دامن می‌زند.

وی با اشاره به رتبه ۷۴ ایران در صدور مجوز کسب‌وکار در جهان، تصریح کرد: اگر فردی بخواهد مجوز ایجاد یک کسب‌وکار را دریافت کند باید ۳۰۰ روز برای دریافت این مجوز وقت صرف کند که این نیز یک نمونه دیگر از نبود ساختار و روش مناسب در کشور است.

انتظار غیرواقعی از برجام از دلایل رکود

عضو سابق هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی به پرداخت ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی تسهیلات توسط بانک‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه در بسیاری از اختلاس‌ها و فسادهای مالی ریشه مشکل در بانک‌ها قرار دارد.

بذرپاش همچنین به برخی دلایل رکود در کشور ازجمله وضعیت بازار مسکن، روند واردات، قاچاق کالا و ... اشاره کرد و انتظار غیرواقعی و کاذب از برجام را از دیگر دلایل در این زمینه برشمرد.

وی با تأکید بر مشخص و روشن بودن مسیر انقلاب اسلامی، افزود: هیچ فردی نمی‌تواند به ارزش‌های انقلاب اسلامی ایراد وارد کرده و خرده بگیرد.

بذرپاش بابیان اینکه امروز متأسفانه مشکل در نوع رفتارها است، یادآور شد: باید تمام توجه و تمرکز خود را در جهت کارآمدی نظام به کار ببندیم زیرا این راه امام راحل، ولایت‌فقیه و شهدا است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید