صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در دانشگاه اصفهان

آنچه امروز نیاز است راه اندازی قرارگاه اشتغال در کشور است

آنچه امروز نیاز است راه اندازی قرارگاه اشتغال در کشور است
در مسیر آرمان‌های الهی با اتکا بر قدرت و بازوی جوان ایرانی به سوی قله‌های پیشرفت حرکت خواهیم کرد.

دکتر مهرداد بذرپاش معاون رئیس‌جمهور سابق که در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان سخنرانی می‌کرد، بیان داشت: مهمترین ویژگی ماهیت مدیریت دولت ها در مدیریت اقتصاد کشور، نظام برنامه ریزی از بالا به پایین همراه با ملاحظات سیاسی در بخش عمومی است که نتیجه آن افزایش تعداد فارغ التحصیلان غیر فعال از 1387 تا 1394 با رشد 160 درصدی و رسیدن به مرز بیکاری 7/5 میلیون نفری این طیف از جامعه است.

وی ادامه داد: آنچه امروز کشور ما به آن نیاز دارد عدم استفاده از راه حل هایی با ماهیت سیاسی برای حل مشکلات به جای اطلاعات موجود در سیستم های ارزیابی عملکرد است.

معاون رئیس‌جمهور سابق درباره اقتصاد و مدیریت دولت‌ها گفت: باید در بخش دولتی مفاهیمی همچون سود، سهم بازار و بازگشت سرمایه در اندازه گیری عملکرد در بخش دولتی را کاربردی و نهادینه کنیم تا بتوانیم اقتصاد رقابتی را توسعه دهیم. وی تاکید کرد: اطمینان از شفافیت به ذینفعان از طریق یک فرایند پاسخگویی داخلی و خارجی سیستماتیک امروز نیاز کشور در عرصه مدیریت دولتی است.

بذرپاش با اشاره به ضرورت راه اندازی قرارگاه اشتغال در کشور گفت: آنچه امروز نیاز کشور است راه اندازی قرارگاه اشتغال در کشور است. برنامه ریزی درست یعنی این که دولت شغل نمی سازد، بلکه دولت کاری می کند که هرکس به شغل مورد نظرش دست یابد.

وی در این بخش ادامه داد: تصحیح فرآیند ایجاد اشتغال یعنی بهره گیری از بانک جامع نیروی جویای کار و تطبیق آن با بانک جامع ظرفیت های شغلی برای رسیدن به هدایت شغلی هوشمند. بذرپاش گفت: برای از بین بردن بیکاری در کشور نیاز به اصلاح و تهیه قوانینی با تغییر رویکرد دولت از تصدی گری به تسهیل گری در کنار ایجاد GIS ملی اشتغال با هدف ایجاد نظام جامع بازار کار است.

وی با تاکید بر مجموعه راه حل هایی که برای رفع اشتغال در کشور می توان ارائه داد گفت: نگاه به بیرون در پارادایم برخی از مدیران دولتی باعث شده است تا از سال 84 تا 93 نرخ بیکاری رشته های مهندسی از 20 درصد به 37 درصد برسد این یعنی خوابیدن صنعت.

وی ادامه داد: با فعال نمودن واحدهای تعطیل که در حال حاضر 19 درصد بنگاه های صنعتی کشور را شامل می شود می توان مهندس بیکار در کشور نداشت.

معاون رئیس‌جمهور سابق با انتقاد از برخی مطالب مطرح شده توسط رئیس جمهور، تاکید داشت: لطفا از پای منقل های خودساخته بلند شوید و بدون عینک بدبینی و خستگی، وضعیت جامعه و جوانان را دریابید؛ امروز شاهد آن هستیم که تمرکز لاینفع بر ادبیات منقلی برجام باعث شده برخی بجای حل مسایل کشور دایما مقابل دوربین طنازی کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس نهم با اشاره به سبک مدیریت مردمی گفت: در مسیر آرمان های الهی با اتکا بر قدرت و بازوی جوان ایرانی به سوی قله های پیشرفت حرکت خواهیم کرد و من اعتقاد قلبی دارم در مسیر درست ولی سختی در حال حرکت هستیم.

 

تصاویر:

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید