صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در جریان رسیدگی به طرح انتقال پایتخت

شورای ساماندهی پایتخت تشکیل می شود

شورای ساماندهی پایتخت تشکیل می شود
هر بار که موضوع انتقال پایتخت مطرح می شود برخی نمایندگان می گویند این موضوع مهم نیست و نباید به آن پرداخت و من فکر می کنم این بی انصافی است.
نمایندگان در نشست علنی سه شنبه 21 مرداد مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح امکان سنجی انتقال پایتخت و ساماندهی و تمرکززدایی از تهران ماده 1 این طرح را با 155 رای موافق ، 30 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 236 نماینده حاضر تصویب کردند.

مهرداد بذرپاش در مخالفت با پیشنهاد بازگشت به ماده 1 طرح اصلی ارائه شده  گفت: هر بار که موضوع انتقال پایتخت مطرح می شود برخی نمایندگان می گویند این موضوع مهم نیست و نباید به آن پرداخت و من فکر می کنم این بی انصافی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهردر مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 میلیون نفر از قومیت های مختلف در تهران زندگی می کنند، گفت: سالیانه 500 هزار وسیله در تهران شماره گذاری می شود که اگر هر کدام از آنها 20 مترمربع فضا را به خود اختصاص دهند به 10 میلیون مترمربع فضا نیاز است. از این رو هر سال باید 10 میلیون مترمربع به تهران اضافه شود تا ترافیک در این حد بماند.

این عضو هیات رئیسه مجلس همچنین به آلودگی هوا به عنوان معضل دیگر اشاره کرد و گفت: متاسفانه مشکل آلودگی هوا را محیط زیست گردن راهنمایی و رانندگی و راهنمایی و رانندگی گردن خودروساز می اندازد و نبود وحدت فرماندهی مشکل اصلی تهران است و حداقل، هماهنگی دربین مدیران استان ها وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه با یک به هم ریختگی مدیریتی در تهران مواجه است گفت: اگر بخش زیادی از مشکلات تهران حل شود در حقیقت بخش زیادی از مشکلات کشور حل شده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید