صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در نخستین جلسه فراکسیون حج و زیارت

رقابتی شدن ارائه خدمات به زائران گام مؤثری در راستای رفاه حال مردم است

رقابتی شدن ارائه خدمات به زائران گام مؤثری در راستای رفاه حال مردم است
تلاش برای افزایش سهمیه اعزام‌ها جزو اولویت‌های فراکسیون حج و زیارت مجلس است.
عضو هیأ‌ت‌رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس، با یادآوری تشکیل جلسه فراکسیون حج و زیارت مجلس،‌ گفت: امروز، چهارشنبه، تیرماه، نخستین جلسه فراکسیون حج و زیارت مجلس برگزار شد و راهبردهای کلی حرکت فراکسیون و نحوه تعامل آن با سازمان های اجرایی و پشتیبانی کننده در حوزه حج و زیارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اصلی‌‌ترین راهبرد اتخاذشده از سوی فراکسیون حج و زیارت ارتقای کیفی خدمات به زائران است که این ارتقای کیفیت در حوزه‌های اجرایی، خدمات عمومی و خدمات فرهنگی به زائران بوده که برای پیگیری در دستور کار فراکسیون قرار دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اقدامات تلاش و پیگیری جهت رقابتی کردن فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات به زائران است، ‌افزود: اعتقاد بر این است که وقتی ارائه خدمات به سمت رقابتی شدن هدایت شود کیفیت خدمات افزایش پیدا کرده و هزینه‌ها برای زائران نیز به صرفه‌تر خواهد بود.
بذرپاش ادامه داد: در غیر این صورت و با نبود رقابت به‌طور طبیعی نمی‌توان توقع کیفیت بالا یا هزینه‌های پایین‌تر از سطح متوسط را داشت.

وی با یادآوری دستور کار دیگر فراکسیون حج و زیارت مجلس، گفت: اقدام دوم فراکسیون حج و زیارت بررسی هدف‌های قانونی و پیگیری جهت اصلاح قوانین و یا تصویب قوانین جدید برای کمک به سازمان‌ها به‌‌ویژه سازمان حج و زیارت به عنوان سازمان اصلی و پیشرو در ساماندهی و مدیریت امور زائران است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: موضوع سوم حمایت از سازمان حج با هدف کارآمد سازی هر چه بیشتر این سازمان به لحاظ ساختاری، منابع، امکانات و یاری‌رسانی به سازمان‌های دیگر مشابه سازمان حج است.

بذرپاش ادامه داد:‌ فعالیت بعدی فراکسیون حج و زیارت مجلس بررسی و حمایت از فعالیت‌های ستاد عتبات عالیات کشور عراق بوده که این خدمات در چند سال اخیر خدمات شایان توجهی بوده است.
وی گفت: ساخت صحن حضرت زهرا(س) در حرم حضرت امیر المومنین(ع) و بازسازی بخش‌های زیادی از حرم سیدالشهدا(ع)، حرم حضرت ابوالفضل(ع) و اصلاح محیط‌های پیرامونی حرمین شریفین، کربلای معلی و اقدامات دیگر از این حیث، جزو فعالیت‌هایی است که ستاد عتبات انجام داده که نیازمند حمایت جدی‌تر از سوی مجلس است.

بذرپاش تأکید کرد: تقویت ارتباط با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری، آموزش و اطلاع‌رسانی به موقع، دقیق و صحیح به مردم، حقوق زائران و مشکلات و کمبودها نیز جزو رئوس فعالیت این فراکسیون است.

وی با بیان اینکه تعقیب حوادثی که در کشورهای مورد نظر اتفاق می‌افتد از دیگر وظایف فراکسیون حج و زیارت مجلس است، افزود: افزایش سهمیه اعزام از طریق رایزنی دستگاه دیپلماسی کشور نیز جزو اولویت‌های بعدی فراکسیون خواهد بود که در همین راستا با دعوت از مسئولان سازمان حج و زیارت برای همفکری و همگرایی بیشتر مجلس و سازمان حج و زیارت نیز به‌زودی برگزار خواهد شد و ادامه پیدا خواهد کرد.

عضو هیأت‌رئیسه فراکسیون حج و زیارت مجلس یادآور شد: امید است با برگزاری چنین جلساتی و پیگیری‌هایی در افق سه تا چهار سال آینده شاهد شرایط مطلوب‌تر هم به لحاظ کمی، افزایش اعزام‌های بیشتر و به لحاظ کیفی و خدمات مطلوب‌تر زائران باشیم.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید