صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در گفت وگو با خبرگزاری فارس

برجام تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده است

برجام تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده است
ما زمانی تصور می‌کردیم عده‌ای توافق کرده‌اند برای اینکه منافع سیاسی‌شان تأمین شود، اما الآن برای ما در حال روشن شدن است که منافع اقتصادی از منافع سیاسی مهم‌تر و گسترده‌تر است.
مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت‌وگو می‌کرد، با انتقاد از فضایی که دولت در محیط سیاسی و رسانه‌ای کشور ایجاد کرده، اظهار داشت: برجام اکنون تبدیل به مجوز واردات و تقسیم رانت بین گروه‌های سیاسی شده و برای این امر باید عزا گرفت نه جشن.

وی با اعلام این درخواست که نهادهای نظارتی باید یکبار تکلیف این موضوع را که رانت ناشی از واردات و گرفتن نمایندگی‌ها و مذاکره با شرکت‌های پس از برجام به جیب چه کسانی می‌رود، روشن کنند، تأکید کرد: ما زمانی تصور می‌کردیم عده‌ای توافق کرده‌اند برای اینکه منافع سیاسی‌شان تأمین شود، اما الآن برای ما در حال روشن شدن است که منافع اقتصادی از منافع سیاسی مهم‌تر و گسترده‌تر است.

بذرپاش همچنین از دولت خواست لیست قراردادهای بسته شده با طرف‌های خارجی و ذی‌نفعان آن را به طور شفاف برای مردم اعلام کند.

نماینده تهران در پایان نسبت به خالی شدن سریع خزانه کشور، ورشکسته شدن تولید ملی و تبدیل شدن ایران به یکی از بدهکارترین کشورهای جهان در اثر اصرار دولت به واردات هشدار داد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید