صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم

تا وقتی نماینده مجلس باشم با خصوصی‌سازی مدارس موافقت نمی‌کنم

تا وقتی نماینده مجلس باشم با خصوصی‌سازی مدارس موافقت نمی‌کنم
طبق اصل سی‌ام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد که این لایحه دولت از این حیث مغایر قانون اساسی است.
 مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ضمن انتقاد از لایحه خصوصی‌سازی مدارس که دولت آن را به مجلس تقدیم کرده است، گفت: این لایحه مخالف اصل سی‌ام قانون اساسی است.

وی در ادامه به اصل سی‌ام قانون اساسی اشاره کرد و افزود: طبق اصل سی‌ام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد که این لایحه دولت از این حیث مغایر قانون اساسی است.

نماینده مردم تهران در مجلس لایحه دولت برای خصوصی‌سازی 90 درصد مدارس را تبعیض به سود طبقه پولدار جامعه دانست و اظهارداشت: طبق این لایحه دولت، طبقات ضعیف از آموزش متداول محروم می‌مانند.

بذرپاش در ادامه، تصریح کرد: بعید نیست در صورت تصویب این قانون در مجلس آینده، شعار "دانا بود هر که توانا بود" به جای "توانا بود هر که دانا بود" بر روی دیوار مدارس درج شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنده تا وقتی که نماینده مردم در مجلس باشم با خصوصی‌سازی مدارس مخالفت کرده و رأی مثبت به آن نخواهم داد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید