صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم

تاکنون فقط ۷ درصد مردم از ثبت‌نام برای دریافت یارانه انصراف داده‌اند

تاکنون فقط ۷ درصد مردم از ثبت‌نام برای دریافت یارانه انصراف داده‌اند
ارزش میزان یارانه پرداختی که 45 هزار و 500 تومان است در حال حاضر نسبت به سال 89 یک‌سوم شده است/مردم در سطحی از بلوغ قرار دارند که تشخیص دهند ثبت‌نام در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به‌نفع‌شان هست یا خیر.
مهرداد بذرپاش رئیس کمیته صنعت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، گفت: طبق برآوردهای به عمل آمده تنها حدود 7 درصد از سرپرستان خانوار برای ثبت‌نام یارانه‌ها انصراف داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نیاز به این‌همه فشار به مردم برای انصراف از ثبت‌نام در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها نیست، افزود: در حال حاضر قیمت‌ها در حال افزایش است و میزان یارانه پرداختی نیز قرار است افزایش پیدا نکند و عملاً ارزش مبلغ یارانه‌های پرداختی به مردم کاهش پیدا می‌کند.
بذرپاش با تأکید بر اینکه ارزش میزان یارانه پرداختی که 45 هزار و 500 تومان است در حال حاضر نسبت به سال 89 یک‌سوم شده است، خاطرنشان کرد: مردم در سطحی از بلوغ قرار دارند که تشخیص دهند ثبت‌نام در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به‌نفع‌شان هست یا خیر.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها درآمد مردم مورد سنجش قرار می‌گیرد، اما نمی‌توان میزان هزینه‌های مردم را مورد سنجش قرار داد، به این دلیل که میزان هزینه‌های مردم بالا بوده و با پارامترهای مختلف روبه‌روست، به‌عنوان مثال اگر یک سرپرست خانوار دو تا سه میلیون تومان درآمد داشته باشد نمی‌دانیم چه هزینه‌هایی دارد. نمی‌دانیم این سرپرست خانوار چند دانشجوی دانشگاه آزادی یا چند بیمار دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه سیستم‌های آماری کشور متأسفانه قادر به ارزیابی هزینه‌های مردم نیست، خاطرنشان کرد: فشار زیاد برای انصراف مردم از یارانه‌ها یک نوع توهین است.
وی افزود: در بحث یارانه‌ها مردم عزت خود را به این مبلغ یارانه نمی‌فروشند، بنابراین این میزان اصرار برای انصراف از ثبت‌نام در مرحله دوم یارانه‌ها لازم نیست.

بذرپاش با تأکید بر اینکه دولت جسارت بالایی برای اجرای ضربتی کار ندارد، گفت: اکنون دولت همه کالاها را افزایش داده و تنها منتظر تعیین قیمت برخی حامل‌های انرژی مانند بنزین و گازوئیل هستیم.
این نماینده مجلس اظهار داشت: اینکه مردم را بترسانید که در صورت ثبت‌نام در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تمام اطلاعات آنها را راستی آزمایی خواهیم کرد نیز توهین دیگری به مردم است.

رئیس کمیته صنعت مجلس خاطرنشان کرد: نباید با مردم این‌گونه سخن گفت و نباید مردم را ترساند که در صورت ثبت‌نام در یارانه دولت اجازه پیدا می‌کند تمام حساب‌ها، اموال منقول و غیرمنقول و دارایی‌های مردم را به‌خاطر 45 هزار و پانصد تومان زیر ذره‌بین قرار می‌دهد، این هم خلاف قانون و هم تجسس در امور شخصی مردم است.

بذرپاش تأکید کرد: دولت به‌جای اقدام برای راستی آزمایی در بحث هدفمندی یارانه‌ها در بحث توافق هسته‌ای ژنو و در مقابل آمریکا و غرب راستی‌آزمایی به کار ببرد.
وی در پایان گفت: نکته دیگر موضوع فضای عمومی نسبت به یارانه بگیران است که هرکس از فردا یارانه دریافت کند طوری در جامعه جا انداخته شده که جزو مستضعفان جامعه است و این نوع رفتار جامعه را به یارانه بگیر و یارانه نگیر تقسیم می‌کند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید