صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس

دستاورد اشتون زیر سؤال بردن انتخابات بود

دستاورد اشتون زیر سؤال بردن انتخابات بود
خوب است این دوستان نظاره کنند که اروپا که پایین‌ترین درصد مشارکت را در انتخابات خود دارد،‌ چگونه به ساحت یک ملت و دولت بی‌احترامی می‌کند/عیدی آمریکا به دولت نپذیرفتن سفیر پیشنهادی ایران بود.
مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به مفاد قطعنامه موسوم به راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران اشاره کرد و گفت: در این قطعنامه به صحت انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 که به پیروزی حجت‌الاسلام حسن روحانی منجر شد، خدشه وارد شده است که این دستاورد سفر کاترین اشتون به ایران است.

وی با یادآوری خوشبینی برخی افراد در داخل که سفر امثال اشتون به ایران دارای دستاورد برای کشورمان می‌شمارند،‌ اظهار کرد:‌ خوب است این دوستان نظاره کنند که اروپا که پایین‌ترین درصد مشارکت را در انتخابات خود دارد،‌ چگونه به ساحت یک ملت و دولت بی‌احترامی می‌کند.

بذرپاش از وظیفه مجلس در قبال صدور قطعنامه کمیته روابط خارجی اروپا سخن گفت و بیان کرد:‌ مجلس نباید در این مورد، منفعل باشد، بلکه باید به‌عنوان یک رکن وارد عمل شده و منتظر موضع‌گیری دولت نماند، زیرا این دولت نشان داده است که خیلی اهل موضع‌گیری مقتدرانه علیه اتهامات بی‌اساس نیست.

وی مجلس را مکلف به موضع‌گیری فعال و نقش‌آفرینی در برابر  توهین‌های روزانه چند کشور غربی برشمرد و گفت:‌ شایسته کشور ما نیست که سفیر پیشنهادی‌مان برای سازمان ملل توسط آمریکا پذیرفته نشود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از عدم صدور روادید برای حمید ابوطالبی ـ سفیر پیشنهادی کشورمان ـ به‌عنوان عیدی دولت آمریکا به دولت ایران یاد کرد و افزود:‌ این‌ هم نشانه‌ای برای کسانی است که در داخل به آمریکا امید بسته‌اند تا بیدار شوند و ببینند که این امامزاده شفا نمی‌دهد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید