صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا شهر همدان

کشور از رکود خارج نشد اما دلار از رکود خارج است

کشور از رکود خارج نشد اما دلار از رکود خارج است
امروز خانواده ایرانی بهت‌زده از تورم جامانده است، جوانان تحصیل‌کرده، به دلیل رکود در فضای کسب‌وکار توفیقی نمی‌یابند/ وضعیت در کشور به نحوی است که قیمت بعضی از اتومبیل‌های شخصی، برابر با کل دارایی 15 خانواده است.
 به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش عضو هیئت‌رئیسه مجلس نهم در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان در نشستی باموضوع بررسی شاخصه های انقلابی گری ونقش دانشجویان با بیان اینکه فاصله بین برخی مسئولین و طبقه زحمتکش کشاورز جامعه باعث شده است تا هیچ تصوری از زندگی یک کشاورز نداشته باشند، اظهار داشت: نمی‌توان از اقتدار و استقلال ملی حرف زد و توجهی به بخش کشاورزی نداشت.
 
وی ادامه داد: اگر این نفت خورها از سر اقتصاد کنار بروند، می‌توان کشور را به نحو صحیح اداره کرد. بدنه تخصصی و کارشناسی کشور از نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی ژنرال‌های اقتصادی ناامید است.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم تصریح کرد: سیستم بانکی با سودهای نجومی به تنه صنعت و کشاورزی شلاق می میزند و آقایان نرخ رشد و اشتغال را عدد سازی می‌کنند.
 
بذرپاش ادامه داد: سیستم بانکی کشور به هیچ وجه در خدمت صنعت و کشاورزی و اشتغال نیست و با دخالت در این حوزه‌ها و سودهای ربوی، کشور را به بن‌بست کشانده است.
 
وی با انتقاد از سیاست های بانک مرکزی در اعطای مجوز به موسسات بانکی تصریح کرد: برای برپا کردن یک سوپرمارکت باید مجوز گرفت اما وقتی پول مردم در برخی مؤسسات به تاراج می‌رود، میگویند غیرمجاز بوده است.
این کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی معتقد است: بانک‌ها و مؤسسات مالی، حیات خلوت دولت‌ها نیستند که منابع آنها را مصرف کنند و بعد که به مشکل خوردند با یک برچسب "غیرمجاز "صورت‌مسئله را پاک کنند و مردم را مقصر بدانند.
 
بذرپاش با بیان اینکه کشور از رکود خارج نشد اما دلار از رکود خارج است این سوال را مطرح کرد که  آیا وام 3 میلیون تومانی درشان بازنشستگان عزیز ماست که برای آن مراسم قرعه‌کشی هم راه می‌اندازند؟.
 
وی تصریح کرد: مردم در پای عابر بانک‌ها بجای اینکه پول بگیرند قسط می‌پردازند! نظام اقتصادی کشور نه دولتی است و نه مردمی؛ نظام اقتصادی برخی آقایان خاص است.
نماینده سابق مجلس گفت: امروز خانواده ایرانی بهت‌زده از تورم جامانده است، جوانان تحصیل‌کرده، به دلیل رکود در فضای کسب‌وکار توفیقی نمی‌یابند.
 
بذرپاش تصریح کرد:  برجامی نگریستن به اقتصاد یعنی نزدیک به سه برابر شدن حجم نقدینگی در یک دوره چهار ساله بدون تحرک‌بخش صنعت و کشاورزی. باید نهضت کار و کارآمدی در کشور راه بیافتد.
 
وی تاکید کرد:  دولت‌ها نباید به بهانه اصل 44 از زیر بار مسئولیت‌های اجتماعی شانه خالی کنند.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در دیدار دیگری که با مردم همدان داشت بابیان اینکه فرار نخبگان و بی‌انگیزگی آنان یعنی از دست رفتن تحول، تصریح کرد: نگاه امنیتی به نخبگان یعنی فراری دادن آنها یا بی‌انگیزگی در حل مشکلات واقعی کشور، از دانشجویان دکتری که حداقل معیشت برایشان فراهم نشده است نباید انتظار تحول داشت.
 
عضو هیئت‌رئیسه مجلس نهم با اشاره به وضعیت بد اقتصادی گفت: وضعیت در کشور به نحوی است که قیمت بعضی از اتومبیل‌های شخصی، برابر با کل دارایی 15 خانواده است.
 
بذرپاش افزود: مردم فقیر در حال جان دادن هستند و بعضی‌ها صحبت از حرف‌های روشنفکری می‌زنند. چرا برخی‌ها صدا خُرد شدن ستون فقرات مردم فقیر را نمی‌شنوند؟
 
وی ادامه داد: با اختلاس و بی عرضگی، اقتصادی برای مردم گرسنه و زجر کشیده ساخته نمی شود، تحول و نوگرایی باید در کار و خدمت برای مردم باشد نه ویژه خواری از جیب مردم مستضعف.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم تاکید کرد: هرکه برای این مردم کاری کند برنده واقعی است و برد – برد واقعی در خدمت به این مردم در مسیر آرمان های الهی است.
 
بذرپاش با بیان اینکه رویش‌های انقلاب آماده در اختیار گذاشتن تفکر فرهنگی انقلاب اسلامی خود ، جهت پیشرفت کشور هستند، گفت: متاسفانه دولت آسیب‌های اجتماعی را بسیار در قالب های بروکراتیک دنبال می کند.
 
وی ادامه داد: تاکید من در همه حال این بوده است که بین برادران مؤمن، اختلاف مصلحت نیست، امروز کشور به اتحاد نیروها احتیاج دارد، امروز کشور به نیروهای مؤمن نیروهای پای کار و انقلابی در عرصه های کار و سازندگی نیاز دارد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس نهم افزود: اصول انقلابی و ارزش‌های اسلامی و استفاده از ظرفیت و پتانسیل مدیریت مردمی ، برنامه ای است که دشمنان این ملت به عدم تحقق آن چشم دوخته اند.
 
بذرپاش با بیان اینکه مردم به آرزوها و آرمان های خودشان در نظام مردم سالار دینی دست نیافته اند و راه دست یافتن به آن آرمان جز در سایه تلاش و کوشش محقق نخواهد شد، گفت: کانون های قدرت و ثروت عقیم کننده توسعه سیاسی در کشور هستند.
 
 وی تاکید کرد: بحران اقتصادی امروز ماحصل برخی مدیریت های توصیه پذیر از سوی موسسات بین المللی از جمله بانک جهانی است.

 

تصاویر:

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید