صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بوشهر

دولت شیشه ای راه مبارزه با فساد اداری است

دولت شیشه ای راه مبارزه با فساد اداری است
بوشهر سهم خود را به انقلاب پرداخت کرده است و اگر قرار به سهم خواهی از انقلاب باشد این مردم بوشهر هستند که سالهاست در نوبت اند و مردمان بوشهر آقا زاده ی واقعی انقلاب هستند.
دکتر مهرداد بذرپاش که در جمع مردم بوشهر در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سخنرانی می کرد بیان داشت: بوشهر سنگر مبارزه با استعمار است و علاوه بر این باید اینجا را موتور محرک تولید کشور نیز دانست.

بذرپاش بیان داشت: وفاداری و رفاقت در این منطقه مهم و مورد توجه است و  اینجا قلب انرژی ایران است. وی ادامه داد: در آینده دنیا ایران را به نام بوشهر خواهد شناخت. بذرپاش ضمن تاکید بر سابقه و پیشنیه استعمارستیزی بوشهر گفت: اینجا سرزمینی است که استعمار را در دریا غرق کرد و این در تاریخ کشور بی سابقه است.

ایشان بیان کرد: متاسفانه در این منطقه وضع غیر بومی ها از بومی ها بهتر است و منافع گمرک بیشتر به دلالان غیر بومی می رسد و مردم بوشهر از این مساله دل خوشی ندارند. بذرپاش صنعت هسته ای را پیشران توسعه استان دانست و گفت: متأسفانه این صنعت دستخوش مصلحت اندیشی مکتب نیاوران شده است.

معاون سابق رییس جمهور گفت: وا نهادن توانمندی های اقتصادی هرخطه، بیشترین ظلم ها را معطوف استانهای مرزی همچون بوشهر کرده است و  اگر اقتصاد منطقه ای را جدی گرفته بودیم وضع صنایع شیلات بوشهر به این شکل نبود.

بذرپاش اضافه کرد: حیف است که به جای توسعه ظرفیت تولیدات بومی این استان فقط بر اقتصاد ترانزیتی اکتفا شده است.

وی همچنین در ادامه صحبت های خود با اشاره به شرایط سیاسی کشور گفت: همچون رئیسعلی دلواری: "چگونه می‌توانم بی‌طرفی اختیار کنم در حالی که استقلال ایران در معرض خطر جدی قرار گرفته است؟" وی در ادامه بیان داشت: چرا سهم مردم این منطقه از منابع خدادادی نفت و گاز عادلانه نیست؟، سهم اشتغال جوانان این منطقه از صنعت انرژی کشور کجاست؟ و  چرا برخی از دولتهای گذشته از نجابت و حیا مردمان بوشهر سواستفاده کردند؟

دکتر بذرپاش گفت: نسل جوان مؤمن انقلابی از نسل آوینی، در نگاه متفاوت و زیبا به پدیده ها است. از نسل همت و باکری ها در رشادت ، از نسل علم الهدی در بصیرت و از نسل شهریاری در علم و فناوری است؛نمونه این جوان مؤمن انقلابی مصطفی احمدی روشن است. جوان ما به خاطر بیکاری در مقابل دیدگان پدر و مادر مثل شمع در حال آب شدن است و ما هنوز مشغول آمار سازی در موضوع اشتغال هستیم.

عضو هیئت رییسه سابق مجلس گفت: بوشهر سهم خود را به انقلاب پرداخت کرده است و اگر قرار به سهم خواهی از انقلاب باشد این مردم بوشهر هستند که سالهاست در نوبت اند و   مردمان بوشهر آقا زاده ی واقعی انقلاب هستند. باید در مبارزه با فساد شفاف بود. دولت شیشه ای راهکار جلوگیری از فساد اداری است. باید آنقدر دولت از پشت شیشه هویدا باشدکه کسی جرات فساد نکند.

وی با اشاره به موضوع مدیران پروازی در استان های جنوبی کشور گفت: با هرچه بتوان کنار آمد نمی توان  از کنار مدیران پروازی این منطقه گذشت، مگر جوان با اراده، تحصیلگر و انقلابی در این منطقه کم داریم؟  نزدیک 40 سالگی انقلاب این میزان آزمون و خطا بسیار شرم آور است.

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم چنین با اشاره به مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان اشاره داشت:شهدای آتش نشان، امروز در تهران تشییع شدند؛بعضی وقت ها که همه ناامیدند و فکر می کنند که انسانیت از میان ما رخت بربسته و مجاهدت و ایثار برای همنوع که در رأس فضائل اخلاقی است در میان ما رنگ باخته، خداوند نمونه هایی از این مجاهدان را رونمایی می کند که همگی بهتمان می زند.امروز ققنوس ها در میان مردم تشییع شدند و باز هم ثابت کردند که هنوز، هم اهالی ایثار از نسل شهدا هستند و هم انسانیت و مردانگی در بالاترین تراز آن در میان این مردم، یافت می شود.

بذرپاش در پایان با تشریح سوگندنامه رئیسعلی دلواری گفت: مسئولین باید با تأسی از سوگندنامه پرچمدار این خطه با شما عهد ببندند که هم چنان بر سر مبارزه با استعمار بمانند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید