صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

در ‌همایش‌‌ «خودباوری در مقابل وادادگی»

ژنرال‌های خسته دولت، انگیزه‌ای برای تولید و ایجاد تحول ندارند‌

ژنرال‌های خسته دولت، انگیزه‌ای برای تولید و ایجاد تحول ندارند‌
روحیه افسرده در دستگاه اجرایی جز با تغییر و چرخش نگاه فرهنگی امکان‌پذیر نیست. اگر روح جوان‌گرایی در مدیریت‌ها دمیده نشود هیچ پویایی خاصی نمی‌بینیم و باید به جوانان اعتماد کرد زیرا جرات تصمیم‌گیری دارند.
 به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، مهرداد بذرپاش نماینده سابق تهران در سلسله همایش‌های جوان انقلابی با موضوع «خودباوری در مقابل وادادگی» در یاسوج با اشاره به «آریوبرزن» سردار شجاع کهگیلویه و بویراحمدی، اظهار داشت: در طول تاریخ ما شاهد چنین رشادت‌هایی از سوی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌ایم و رشادت های مردم این استان در 8 سال دفاع مقدس کم نظیر بوده و این استان نسبت به جمعیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این استان در بخش‌های آب، نفت و غیره، افزود: بیکاری بالای این استان با این ظرفیت‌ها نگران کننده است، مدیریت بی عرضه، محافظه کار، کم کار، کم تحرک و خسته دلیل این بیکاری است.

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی حلقه مفقوده استان کهگیلویه و بویراحمد را مدیریت کارآمد و بروز دانست و تصریح کرد: جوانی سررشته بسیاری از تحولات و ابتکارات است، امروز بعد از 38 سال هنوز از اول انقلاب حرف می‌زنیم که اول انقلاب چه کردیم و الان برای رفع تمام مشکلات راهی جز برگشت به انقلاب نیست.

بذرپاش با بیان اینکه هم در قوه مجریه و هم در قوه قانون‌گذاری بوده‌ام، عنوان کرد: کشور اخیرا از وجود یک عده خودکارشناس پندار رنج می‌برد، متاسفانه در کشور هر کسی تصمیم نگیرد، عزیزتر می‌شود و هیچ نهاد نظارتی نمی‌گوید چرا تصمیم نگرفتی، اما اگر تصمیم گرفتی باید به 25 نهاد نظارتی پاسخ بدهی و به همین خاطر پیرمردهای دولت جرات تصمیم‌گیری ندارند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشور از یک بی‌تصمیمی بزرگ رنج می‌برد، گفت: ژنرال‌های خسته دولت انگیزه‌ای برای تولید و ایجاد تحول ندارند، اگر روح جوان‌گرایی در مدیریت‌ها دمیده نشود هیچ پویایی خاصی نمی‌بینیم و باید به جوانان اعتماد کرد که جرات تصمیم‌گیری دارند.

بذرپاش با بیان اینکه جوانان سایه جنگ را در هشت سال دفاع مقدس از سر کشور برداشتند و الان مدافعان حرمان این کار را انجام می‌دهند، ادامه داد: انگار جوانان را برای فضای مجازی و انتخابات می‌خواهند، برای اینکه رقیب را از میدان بیرون کنند و به همین خاطر لغو یه کنسرت موضوع روزشان می‌شود.

وی با بیان اینکه دولتمردان چیزی برای گفتن نداشته و مدل مدیریتی خاصی ندارند، ابراز کرد: آنها مدل مدیریتی مبتنی بر التماس را دیده‌اند، و اینکه آدرس غلط ملت‌ها را به ناکجاآباد برده است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کشور بزرگی مانند ایران را که شهریاری و احمدی روشن، همدانی و مهدی رضایی دارد چگونه می‌شود سر جایش نشاند.

بذرپاش گفت: یه عده می‌آیند به جوانان انقلابی درس وطن پرستی می‌دهند، بخشی از وطن پرستی خاک است، فرزندشان برای سربازی به کرمانشاه می‌رود زمین و زمان را یکی می‌کنند تا یا معاف شود یا به تهران انتقال پیدا کند، اما وقتی انتخابات پیش می‌آید دو قطبی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه متوسط سن شهدا زیر 25 سال است و الان مدافعان حرم نیز در چنین سن و سال‌هایی علیه دشمن می‌جنگند، افزود: دشمن نمی‌تواند مستقیم با این ملت بجنگد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 5 سال با شهید مصطفی احمدی روشن بودم، تصریح کرد: هسته‌ای یکی از توانایی‌های این ملت بود، در جریان هسته‌ای بین مردم فضای دوگانه ایجاد شد تا از این توان راهبردی عقب آمده و بگویند بخش عمده مشکلات اقتصادی شما هسته‌ای است و دشمن در این دوگانه کاذب تحمیلی موفق شد توان راهبردی ما را بگیرد.

بذرپاش با تأکید بر اینکه حضور ایران در منطقه به نفع خودمان است و خیلی‌ها نمی‌خواهند متوجه این موضوع شوند، گفت: خیلی‌ها تابعیتشان در جیبشان است و فقط داعش یک جرقه بزند از کشور رفته‌اند.

وی با بیان اینکه در دوگانه بعدی اقتصاد و منطقه را دنبال می‌کنند، گفت: کلینتون استاد دوگانه در منطقه است، بعد از هسته‌ای این موضوع را آغاز کردند که باید برجام دو را درست کنیم که همین دو قطبی اقتصاد و منطقه است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بدانید با موضوع آدرس غلط طرف مقابل روبرو هستیم و وظیفه امروز ما تحلیل همین آدرس‌هاست.

بذرپاش تصریح کرد: در این سال‌ها، یکی از آدرس‌‎های غلط اتهام جوانان پای کار و انقلابی به کجی‌ها، فسادها و مشکلات و وضع امروز توسط آدم‌هایی است که در این 38 سال خودشان پای کار بودند و باید خودشان جواب بدهند که همیشه به برکت انقلاب یا مجلس یا دولت مسئول بوده و اتفاقا بیشترین لذت مادی را برده‌اند، یا خانه مصادره‌ای بالا شهر را برده‌اند.

وی با بیان اینکه این افراد به گونه‌ای در تریبون و رسانه صحبت می‌کنند که رانت‌ها، بدی‌ها و اتفاقات ناگوار توسط جوانان انقلابی اتفاق افتاده است، گفت: خط انقلاب باید مشخص شود برخی‌ها پستشان را بگیرند به سمت دیگری می‌روند، صدماتی که نظام خورده به دلیل محافظه‌کاری ما است.

عضور سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: این‌ها عوض شده‌ و بریده‌اند، اما انقلاب نبریده، این‌ها اول انقلاب خوب کار کردند، اما الان بریده و خسته‌اند، روحیه افسرده در دستگاه اجرایی جز با تغییر و چرخش نگاه فرهنگی  امکان‌پذیر نیست.
بذرپاش عنوان کرد: عکس یادگاری با جان کری افتخار نیست، ما عکس‌هایمان را با شهید همدانی و احمدی روشن گرفتیم و افتخار می‌کنیم.

وی ادامه داد: دور تا دور کشور ما آتشکده است اما حتی صدای یک ترقه در کشور نمی‌آید، کشور ما در بالاترین تراز امنیتی به سر می‌برد و کشورهای مدعی در حوزه‌های مختلف هم ضریب امنیت ما را ندارند باید به این موضوع افتخار کرده و در بخش‌های دیگر درس بگیریم.

عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی‌ها در کشور مامور نخواستن و نتوانستن هستند، این در حالی است که ما در هر کجا که خواستیم توانستیم که از آن جمله می‌توان هسته‌ای و سامانه موشکی را نام برد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید