صفحه اصلی
آپارات
اینستاگرام
تلگرام

rss user

درمراسم بررسی عملکرد رسانه ها در حماسه ۹ دی

تفکر فتنه به «اکبرگنجی» و ۹دی به «حاج قاسم سلیمانی» می انجامد

تفکر فتنه به «اکبرگنجی» و ۹دی به «حاج قاسم سلیمانی» می انجامد
این نکته را هم باید تاکید کنم که آن هایی که حصر را محکوم می کنند، نه دلشان برای موسوی سوخته و نه کروبی. آن ها می خواهند از این حربه استفاده کنند تا تفکرات سیاسی شان را پیش ببرند.
روز گذشته مناظره صادق زیباکلام و مهرداد بذرپاش با موضوع عملکرد رسانه ها در حماسه ۹ دی در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

بذرپاش عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت:  فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظری را که مخالف نظر و آرای آن ها باشد محکوم به شکست می دانند و از آن با عنوان اقلیت، تازه به دوران رسیده، بی سواد و... نام می برند. تعجب من این است که چرا زمانی که در سال ۸۸ نتیجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب می کنند ولی در سال ۹۲ همه چیز عادلانه و بدون تقلب بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت های خود گفت: مخالفان ۹ دی می خواهند با دین مردم بازی کنند تا جامعه دو قطبی شود و خود به قدرت برسند.

بذرپاش ادامه داد: این نکته را هم باید تاکید کنم که آن هایی که حصر را محکوم می کنند، نه دلشان برای موسوی سوخته و نه کروبی. آن ها می خواهند از این حربه استفاده کنند تا تفکرات سیاسی شان را پیش ببرند.

وی تاکید کرد: الان اگر دادگاه تشکیل شود، حکم آن معلوم است. اما اینکه این گروه این قدر برای آن ها و حصر خانگی شان دل می سوزانند نکته ای است که دو دلیل مهم در پس آن نهفته است.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی با اشاره به این دو دلیل گفت: اول اینکه می خواهند با طرح این مسائل کلاهی نمدی برای خودشان و فعالیت های سیاسی شان بسازند. دوم اینکه اگر در خارج از حصر نیز بلایی سر آن ها آمد باز هم حرف های خودشان را بزنند و به نفع خودشان بهره برداری کنند.

وی با اشاره به شبهه ای که مخالفان ۹ دی در ذهن جوانان ایجاد می کنند، گفت: بارها شنیده ایم که این گروه عنوان می کنند چرا این قدر دفاع مقدس را برجسته می کنید. شاه سه روزه عراق را شکست داد و این جنگ هشت سال طول کشید. اما آن ها توضیح نمی دهند که شاه برای موفقیت در این جنگ ۱۷ جزیره را واگذار کرد که اکنون تبدیل به کشور بحرین شده است.

بذرپاش در صحبت های خود با اشاره به عملکرد رسانه ای مانند صدا و سیما نیز گفت: اینکه طرح می شود صدا و سیما به عنوان رسانه ملی می توانست قضیه را زودتر ختم به خیر کند، درست است، ما هم نمی گوییم رسانه ها و بویژه صدا و سیما اشکالی در تصمیم گیری نداشته اند.

وی در خاتمه گفت: با این حال توقع ما از رسانه ها این بود که فرق بگذارند میان ۱۳ میلیونی که به نامزد دیگر رای دادند و عده قلیلی که شعار نه غزه و نه لبنان سر داده بودند. این تعداد خوراک رسانه های غربی شدند برای سیاه نمایی علیه ایران و وضع تحریم های بسیار و اظهارنظرهای تند و وقیحانه که پس از فتنه ۸۸ کلید خورد.
بذرپاش: به برکت دولت یازدهم تعداد رسانه های شما ۱۰ برابر شده است
مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران در مجلس گفت: فتنه فرق میان دو طرز تفکر است؛ یک عده شاکر خدا هستند که صدا و سیما و نماز جمعه مبلغ آن هاست و گروه دیگر تفکری که فخر می فروشد به حمایت های بی بی سی و الجزیره.

وی اضافه کرد: تقریبا نمونه این اظهارنظرهای آقای زیباکلام را بارها و بارها شبکه های ماهواره ای که معمولا مورد حمایت رژیم صهیونیستی هستند مطرح کرده و می کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این گروه مخالف به جای ۵ دقیقه ۵ سال است که دائم حرف می زند و ۵۰ روزنامه هم دارد و هنوز هم طلبکار صدا و سیماست.
وی با اشاره به دولت تدبیر و امید نیز گفت: به برکت دولت یازدهم تعداد رسانه های شما ۱۰ برابر شده است. با این حال هنوز مظلوم نمایی می کنید که ما رسانه نداریم.

بذرپاش اضافه کرد: فرق میان تفکر ۹ دی و تفکری که این باورها را بر نمی تابد این است که یکی به اکبر گنجی می رسد که حتی به امام خمینی(ره) توهین می کند و دیگری به قاسم سلیمانی و شهید احمدی روشن و... ته تفکر فتنه می شود مهاجرانی و ته تفکر ۹ دی می رسد به امثال غلامحسین کبیری ها که در دفاع از رای مردم جانشان را از دست داده اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فتنه گر هم موافقان را می کشد و هم مخالفان را. در زمان بنی صدر که آن فتنه بزرگ رخ داد، هم موافقان کشته شدند و هم مخالفان. موافقان را می کشتند برای مظلوم نمایی و مخالفان را می کشتند برای ایجاد رعب و وحشت.

وی تاکید کرد: فتنه گران و طرفداران فتنه هر نظری را که مخالف نظر و آرای آن ها باشد محکوم به شکست می دانند و از آن با عنوان اقلیت، تازه به دوران رسیده، بی سواد و... نام می برند. تعجب من این است که چرا زمانی که در سال ۸۸ نتیجه انتخابات بر خلاف آن هاست همه را متهم به تقلب می کنند ولی در سال ۹۲ همه چیز عادلانه و بدون تقلب بود.

بذرپاش با اشاره به حکومت امیرالمومنین(ع) گفت: در دوره ۵ ساله حکومت حضرت علی(ع) نیز ایشان توانست خیلی ها را هدایت کند، اما نتوانست فتنه طلحه و زبیر را خنثی کند. آیا توانست فتنه سرنیزه کردن قرآن را خنثی کند؟

این نماینده مجلس نهم ادامه داد: متاسفانه حماسه ستیزی برای برخی افراد امری عادی است و آن ها انگار دوست ندارند مردم به چیزی ببالند. به همین دلیل تلاش می کنند از حماسه ۹ دی به عنوان امری عادی سخن بگویند.

 

تصاویر:

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید